Спорт

„Родопа-Смолян“ загуби с 1:2 контролата със „Спартак“ – Пловдив

ФК „Родопа-Смолян“ загуби с 1:2 контролата със „Спартак“ – Пловдив. Единственото попадение за „зелено-белите“ бе дело на Теодор Стефанов.
Приятелската среща се игра на Стадион „Пловдив“, като и трите гола паднаха през второто полувреме. Първи резултата откриха домакините чрез Кирил Георгиев в 58-мата минута. Последва изравняване от страна на Стефанов в 63-тата минута, като той изпрати топката в противниковата врата с удар извън наказателното поле.

Въпреки добрата игра на отбора от Смолян, новаците в Трета лига успяха да вкарат и втори гол, който бе дело на Любо Цеков в 75-тата минута.
Изненадата в двубоя бе вратарят на смолянския отбор Стефано Кунчев. В момента се водят преговори със стража, който е пазил през годините за „Левски“, Славия“ и „Локомотив“ – Пловдив. 29-годишният вратар е и младежки национал. Играл е и в чужбина. Високият 192 см страж е родом от Троян.
Старши треньорът на „Родопа-Смолян“ Юлиян Сюрджиев пусна като титуляри в мача Стефано Кунчев, Николай  Тихомиров, Стефан Киков, Димитър Чолаков, Владимир Драманлиев, Георги Чакъров, Елмир Мустански, Теодор Стефанов, Адриан Сюрджиев, Стефан Чилингиров и Михаел Кисьов. Като резерви на терена се появиха Христо Ковачев, Ромарио Димитров, Любо Петров, Андон Белюков, Георги  Пелтеков, Димитър Богутев.
Следващата контрола на „зелено-белите“ е на 11 юли в Смолян. Двубоят с „Гигант“ – Съединение е в събота на стадион „Септември“ в квартал „Райково“ от 18:00 часа.
От Родопа-Смолян“ уговориха и още една контрола през лятната си подготовка за Трета лига-Югоизточна група. На 1 август, тимът воден от Юлиан Сюрджиев, ще приеме „Верея“ – Стара Загора. Останалите приятелски срещи са с ФК „Димитровград“ на 18 юли и с ФК „Борислав“ – Първомай на 25 юли, като и двете срещи ще бъдат в Смолян.
error: Защитено Съдържание!